KONST / Litografier / Färglitografi 10638127
nr 1063 8127
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), komposition, 39/300, signerad, -72, motivet: 42x50
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 17 oktober 2016
kl 18:17:10
11/10 20:06:28
700 kr
17/10 17:52:24
17 okt
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén